Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

cancel

Ovce vo viniciach pomáhajú plieniť buriny

Kategória: Články Dátum: Hit: 279

Netradiční pomocníci vo vinohradoch sú odrazom trendu vo svetovom vinárstve.

Vzhľadom na rastúci počet vinárstiev, ktoré prechádzajú na organické a biodynamické princípy pestovania hrozna a následne na podobnú výrobu vína, mnohí „nasadzujú“ do viníc zvieratá. Tie pomáhajú v boji proti burine a škodcom.

Základná idea využitia oviec vo viniciach je založená na myšlienke čo najväčšieho obmedzenia aplikácie herbicídnych prípravkov proti burine, ktorej sa v medziradí viniča hroznorodého veľmi darí. Okrem obmedzenia herbicídnych prostriedkov stádo pomáha prírodným naturálnym hnojením.
Ovčí hnoj má veľmi dobré účinky na trávny porast, obsahuje veľa dusíka, menšie množstvo fosforu a vápnika. Jedna ovca má schopnosť vyprodukovať počas obdobia spásania v priemere približne 0,45 kg dusíka, 0,13 kg fosforu a 0,35 kg draslíka.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December