Proti slimákom v záhrade pomôže elektrický ohradník SnailStop

Kategória: Články Dátum: Hit: 2867

Slimáky sú často nepríjemným obyvateľom úžitkových aj okrasných záhrad. Ak majú vhodné podmienky, vedia veľmi rýchlo zničiť celé rastliny a zostane po nich len známa slizová stopa.

Svoju skúsenosť so slimákmi majú azda všetci, ktorí na záhrade niečo pestujú a nevedia sa ich zbaviť, nech robia čokoľvek. Dobrá správa však je, že existujú metódy ako sa zbaviť slimákov v záhrade rýchlo, efektívne a bez použitia chemických prípravkov, ktoré by uškodili pôde, rastlinám či iným živočíchom.

Inovatívne riešenie na bezpečnú ochranu zeleniny pred slimákmi bez použitia jedu ponúka štartovacia sada SnailStop proti slimákom:

• Elektrický ohradník proti slimákom chráni zeleninu pred slimákmi bezpečne a bez použitia jedu.
• V porovnaní s inými metódami je neškodný pre ľudí a zvieratá.
Princíp fungovania: Páska elektrického plotu tvorí neprekonateľnú bariéru pre všetky druhy slimákov v domácej záhrade. Ohradníková páska má dva paralelné, elektricky vodivé kontaktné pásy. Ak slimák pri pokuse prekročiť plotový pás vytvorí spojenie medzi oboma kontaktnými pásmi, na krátky čas ním prechádza malý prúd. Vzhľadom na nízke napätie ohradníka 9 V (bloková batéria) slimáky neutrpia žiadne škody, ale pocítia len nepríjemné brnenie a sú okamžite prinútené otočiť sa. Pre ostatné zvieratá a tiež pre ľudí je účinok zanedbateľný a je úplne neškodný.
Oblasti použitia: Systém SnailStop sa dá použiť nielen na vyvýšené záhony. Ohradová páska drží takmer na všetkých substrátoch z dreva, kovu, betónu, plastu a kameňa. Vďaka tomu je ideálny aj na jednoduché ohraničenie záhonov v blízkosti zeme, okraje trávnika.
Kde je možné použiť SnailStop? Vyvýšené záhony, ohraničenie záhonov, okraje trávnika, dosky proti slimákom , okrajové kamene.
• Samolepiacu pásku na plot možno ľahko a trvalo pripevniť na takmer všetky typy povrchov, v prípade potreby sa dá skrátiť.
• Pásku na plot možno ľahko predĺžiť pomocou voliteľnej 10 m plotovej pásky alebo 20 m plotovej pásky, ako aj pomocou spojok plotovej pásky.
• Na pripojenie plotových pások k pohonnej jednotke nie sú potrebné žiadne predchádzajúce znalosti. Ohradovú pásku možno pripojiť a napájať pomocou kontaktnej svorky, ktorá je pripojená k napájacej jednotke.
• Dve kontrolné LED diódy umožňujú bezpečné monitorovanie stavu batérie a napájania.
• Pomocou konektorov pre záhony možno pomocou jednej napájacej jednotky prevádzkovať aj viac záhonov. To znamená, že ohradník možno predĺžiť na maximálnu dĺžku 30 m.
• Spoľahlivý a šetrný k životnému prostrediu.
• Jednoduchá inštalácia a údržba vďaka kontrolným LED diódam.
• Sada pozostáva z: 1 napájacia jednotka s pripojenou kontaktnou sponou a pridržiavacou doskou, 10 m plotová páska.
• Batéria a návod na obsluhu.
• Technické údaje: Prevádzkové napätie 9 V a doba prevádzky batérie cca 6 mesiacov.

V ponuke spoločnosti VETIS je aj ďalšie príslušenstvo ako napr.:
• Spojovací kábel SnailStop 2,5 m: umožňuje prevádzku viacerých hriadok pomocou jednej napájacej jednotky, to znamená, že plot je možné predĺžiť na maximálnu dĺžku 30 m.
• Vodiaca páska SnailStop 20m: samolepiaca bipolárna plotová páska 20 m k elektrickému ohradníku SnailStop proti slimákom. Páska slúži na rozšírenie existujúcich plotov alebo oplotenie ďalších záhonov. Ohradová páska drží takmer na všetkých substrátoch z dreva, kovu, betónu, plastu a kameňa. Vďaka tomu je SnailStop ideálny aj na jednoduché ohraničenie záhonov v blízkosti zeme aj na okraje trávnika.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December