Celoslovenské dni poľa 2023

Kategória: Články Dátum: Hit: 903

Vážení návštevníci, milí hostia a priaznivci, pozývame vás na 12. ročník výstavy Celoslovenské dni poľa (CDP). 

Celoslovenská prehliadka a výstava odrôd, ochrany a výživy rastlín, poľnohospodárskej techniky a hospodárskych zvierat sa uskutoční v dňoch 6. a 7. júna (utorok a streda) v Oponiciach, okres Topoľčany, na pôde Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) Nitra.

Podujatie, ktoré organizuje vydavateľstvo Profi Press SK sa koná pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
CDP sa vďaka renomovaným spoločnostiam zameraných na prvovýrobu, vedeckým inštitúciám, výskumným ústavom, chovateľským zväzom i univerzitám vyprofilovalo na podujatie s vysokou odbornou úrovňou a čoraz viac sa o ňu zaujímajú ľudia nielen z radov poľnohospodárov, ale aj laikov.

A čo môžete na podujatí vidieť?

Čaká na vás prehliadka 610 odrodových políčok a 280 políčok s variantami ochrany a výživy rastlín od 52 spoločností. Nachystaná bude aj výstava hospodárskych zvierat a výstava poľnohospodárskej techniky.
Môžete sa zúčastniť na odbornom seminári a predvádzaní techniky na tému Utlačenie pôdy spôsobené pohybom poľnohospodárskych strojov pod vedením odborných garantov z SPU Nitra.
Môžete si pozrieť súťaž v orbe konským záprahom a vidieť aj ukážky prác historickej techniky.
V programe nájdete zaujímavé prednášky vedené odborníkmi z SPU Nitre.
O diagnostike škodlivých organizmov rastlín sa môžete poradiť s pracovníkmi ÚKSUP-u.
Prezentáciu odrôd obilnín, krmovín a maku, ako aj výskum, vývoj a inovácie pre rastlinnú výrobu predstaví NPPC – Výskumný ústav rastlinnej výroby Piešťany.
Nájdete tu Informačný stánok Európskeho parlamentu a odborných stredných škôl s poľnohospodárskym zameraním.

Spoločnosť VETIS je partnerom chovateľských zväzov na Slovensku – vo svojom najväčšom prístrešku na poli pod svoje „ochranné krídla“ zastreší rozhodujúce chovateľské zväzy a významné inštitúcie, ktoré pôsobia v tomto sektore.
Zabezpečí tiež ustajňovacie prístrešky, haly a mobilné hradenie pre všetky vystavené druhy hospodárskych zvierat v poľných podmienkach.
Všetci návštevníci dní poľa, ktorí budú mať záujem o poradenstvo a konzultácie, môžu do stánku VETIS-u zavítať a odborníci im ochotne poskytnú konzultácie a aj cenné rady.

Všetkých návštevníkov čaká aj tombola, v ktorej možno získať zaujímavé výhry!

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December