Stavba elektrických ohradníkov + poradenstvo

Popis služby

V našej ponuke nájdete kompletnú ponuku elektrických ohradníkov pre všetky typy zdrojov, ako sú sieťové, batériové i solárne, ďalej tiež rôzne druhy vodivých laniek a pásiek, izolátory, plastové koly pre ohradníky alebo plastové stĺpiky a ďalšie nevyhnutné príslušenstvo elektrického oplotenia.

Všetky ohradníky sú prvotriednej kvality, dlho používané v oblasti chovu zvierat.

Na všetky nami dodávané elektrické ohradníky poskytujeme záručný i pozáručný servis, pre našich zákazníkov držíme poradenstvo na telefóne pre poskytovanie rád pri montáži, demontáži ohradníkov, odstraňovaniu rôznych porúch či už u zdrojov alebo v samotnom obvode - ohrade.

Predajom ohradníku naše služby pre Vás nekončia, ale začínajú...

Poskytujeme poradenstvo ku všetkému ponúkanému tovaru, k jeho životnosti, vhodnosti a spôsobe použitia. Poradenstvo poskytujeme na tel. čísle: +421918787808  alebo mailom, zaslaním Vášho dotazu na shop@vetis.sk

Stavba elektrických ohradníkov s T kôlom

playvideo.jpg

Užitočné informácie - všeobecne

Všeobecne o oplotení / ohradení

Oplotenie musí byť stabilné a bezpečné ako je to len možné. Musí byť dostatočne vysoké, viditeľné a mať odstrašujúci účinok. Okrem toho, dlhovekosť a v neposlednom rade náklady na zriadenie a vedenie pri výbere plotu hrá tiež rolu.
Oplotenie musí byť také aby sa nezranili zvieratá.. Zvlášť by mali mať oplotenia dobrú rozpoznateľnosť, mechanickú pevnosť a psychologické zastrašovanie / Elektrické napätie/ .

Pevný plot je pernamentný elektromechanický systém, ktorý bude raz inštalovaný a osadený by nemal byť premiestňovaný ani dočastný. Pre vnútorné priečky môžu byť použité mobilné plastové alebo kovové stĺpiky.

10 krokov k Vášmu ohradníku / oploteniu


Aký impulzný prístroj je vhodný pre moje oplotenie? Dbajte pritom na porast!

230 Volt sieťový zdroj- Prvá voľba , ak máte prístup k 230V
Tieto zdroje majú neobmedzenú dobu stráženia a sú dostupné vo všetkých výkonostných skupinách.Taktiež sú vhodné pre dlhé oplotenia alebo dlhý porast, prípad. pre veľké (0,5-14,5 J výstupná energia). Vyššia energia samozrejme neškodí zvieratám. Všetky Ako zdroje sú v súlade s platnými bezpečnostnými normami. Keď je naplánovane mobilné oplotenie napr. preteky alebo jednoducho výbeh často premiestňujete a tam nie je privod 230V, musíte nevyhnutne použiť 9V bateriový zdroj – pre oplotenia so silným porastom, 9V zdroje vyraďujú kompaktné-solárne zdroje – potom však musíte pracovať 12V zdrojom.
12V batériový / akumulátorový zdroj- Silný výkon aj pri oploteniach so silným porastom 12 V bateriový zdroj je optimálnym riešením pre veľmi veľké zvieratá, pre dlhé oplotenie príp. pre oplotenia s porastom, ak nie je prístup k 230V. Vybíjacia energia je porovnateľná so sieťovým zdrojom (0,5-5 J výstupná energia). Ako zdroj napájania sa používa12V mokrá batéria v závislosti od typu zariadenia, požiadavky na výkon a typu batérie, musí byť akumulátor po cca. 2-4
týždňoch nabití.. Dobrým doplnkom sú solárne moduly, ktoré slnečnú energiu meníiana elektrinu a tak 12Volt batériu pernamentne dobíjajú.
12/230 V duo impulzné zdroje- maximálne flexibilná kombinácia so silnou výstupnou energiou Zariadenie tohto typu kombinujú 230V zdroje s neobmedzenou dobou stráženia s mobilitou silných 12V zdrojov. 12V kábel a 230V adaptér sú súčasťou dodávky.
9V batériový zdroj- ideálne pre malé ohradníky a padocky 9Volt batériové zdroje sú pre malé ohradníky bez porastu. Sú veľmi mobilné a v porovnaní s 12V zdrojom pomerne ľahšie. 9 volt batéria pracuje niekoľko mesiacov a v závislosti od doby prevádzky, typu batérie a veľkosti ,(vyjadrené v Ah- čím väčšia Ah, Ampérhodina, o to dlhšie vydrží) môže dokonca aj kompletne vydržať pastevnú sezónu . Ak sa 9V batéria vybije nemôže byť viac nabitá.
9V zdroje ( aj keď sú prevádzkováne s 12V zdrojom) sú slabšie než 12V impulzné zdroje. 9V zdroje sú typicky od 0,15 Joule do 0,35Joule. Veľmi silné 9V zariadenie (Power Station BD600 alebo Eco Power B500) dokonca do 0,55Joule.
Kompaktné solárne zdroje- podobne ako aj 9 V zdroje sú vhodné pre malé oplotenia a padocky bez porastu.

Čo znamená silný impulzní prístroj?

1/Impulzná energia sa udáva v Jouloch, je to maximálna energia impulzu, ktorý dodáva prístroj do vodičov oplotenia. Čím je energia vyššia , tým je elektrický úder silnejší. Prístroje s nízkou impulznou energiou (pod 0,5 J) sú pre krátke oplotenia a ľahko ovládateľné zvieratá. Prístroje so strednou impulznou energiou ( 1 -5 J) sú pre oplotenia s normálnym porastom a ťažko ovládateľné zvieratá Prístroje so silnou impulznou energiou (nad 5J) sú pre dlhé oplotenia s dlhým porastom.

Impulzná energia = sila úderu

Ako dlho vydrží 12V akumulátor / mokrá batéria pri jednom impulznom prístroji?

Príklad:
Kapacita batéria sa udáva v Ah, napr. 85Ah (pri kat.č. 44233) Pri novej batérie je hodnota cca. 65%. Čím dlhšie sa batéria / akumulátor používa, tým je táto hodnota nižšia.
85Ah x 65% = 55,25 Ah
Spotreba prúdu napr. prístroja s kat.č. 381158 Corral Super A100M je 0,105A. Prevádzková doba v hod. sa vypočíta nasledovne:
55,25Ah :0,105A = 526,191 hod – čiže v prevádzke bude 526,191 hodín / alebo 21,925 dní

Aká je spotreba elektrického prúdu môjho 230V impulzného prístroja za rok?

Spotrebu energie v kWh za rok vypočítate nasledovne:
Príkon (W) x 24x365/1000
Napr. Príkon impulzného prístroja 372881 Power N 1200 je 5W
5Wx24x365/100=43,8kWh.
Tento impulzný prístroj spotrebuje za rok 43,8 kWh, t.z. za mesiac spotrebuje 3,65kWh alebo za deň 0,152kWh.

Tarifa DomovKlasik u ZSE – je 0,0459 EUR/ / kWh
0,152kWh x 0,0459 EUR = 0,00698 EUR/za deň

Ako dlho vydrží 9V suchá batéria pri jednom impulznom prístroji?

9V batéria je dostačujúca na jednu sezónu používania impulzného prístroja

Správne zapojenie / ovládateľnosť zvierat

Ak sa zviera dotkne drôtu, obvod je uzavretý tj. elektrický prúd prejde cez zviera do zeme a späť na elektrický plot. Zviera dostane nepríjemný ale neškodný zásah elektrickým prúdom a ustúpi. Takýto elektrický ohradník je použity na

oplotenie, rovnako pre obranu zvierat.

Pre optimálnu funkciu elektrického oplotenia sú rozhodujúce 3 faktory

1/ Impulzný prístroj
2/ Uzemnenie
3/ Vodivosť / Odpor
Impulzný prístroj je základom pre Vaše oplotenie. Výkon prístroja sa uvádza v Jouloch

Krátke informácie:

Minimálne napätie podľa výšky porastu:
do 500m bez porastu – min. 2,5 Joulov
do 1000m pri normálnom poraste – min. 2,0Joulov
do 1000m pri vysokom poraste – min. 6,0 Joulov

Uzemnenie:

Uzemnenie je dôležitou zložkou elektrického obvodu. Aby prúd mohol bez prekážok pretekať naspäť z pôdy k impulznému prístroju musí byť medzi uzemňovacou tyčou a pôdou čo najlepší kontakt (suchá pôda nevedie elektrický prúd skoro vôbec).


Ako funguje


Pre trvalo nainštalované impulzné prístroje na 230V alebo batériu sú potrebné minimálne 3 uzemňovacie tyč. Všetky časti uzemnenia musia byť žiarovo pozinkované – hrdza izoluje. V prípade potreby pôdu treba zalievať, aby bola stále vlhká. Pre zatlčenie uzemňovacej tyče je preto potrebné nájsť miesto s čo najväčšou vlhkosťou, resp. musí byť zvolená dĺžka tyče tak, aby dosiahla do väčsej hĺbky, kde je pôda vlhšia.

Vodivosť / odpor:

Aby bolo oplotenie správne, je podstatné brať do úvahy dĺžku oplotenia , stav porastu a starostlivo vybrať vodivý materiál

Krátke informácie:

Vyberte si vodivý materiál (lano, lanko, pásku alebo drôt) s maximálnym odporom
- do 400m dĺžky oplotenia – max. 2,4 Ohm/m
- do 3000m dĺžky oplotenia – max. 0,32 Ohm/m
- do 8000m dĺžky oplotenia – max. 0,13 Ohm /m

Ohrada nemusí byť uzavretá, ale môže mať ľubovolný tvar.

Zabezpečte napätie min. 2 500 V na každom mieste oplotenia!