Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

cancel

Môžu sa králiky množiť aj v zime?

Kategória: Články Dátum: Hit: 271

Môžu sa králiky množiť aj v zime, alebo potrebujú čas na zotavenie?

Zimné vrhy patria medzi najsilnejšie a nie je tajomstvom, že práve výstavné králiky sa množia zámerne tak, aby prichádzali na svet v januári.
Vďaka tomu dosiahnu do jesenných výstav dospelosť. Chladné počasie urýchľuje ich rast a odolnosť, mláďatá rastú omnoho rýchlejšie ako tie z neskorých letných vrhov. Dôležité však je, aby mala samička vyvinutý inštinkt a návyky budovania teplého hniezda.

Ak si z hromady sena a slamy vytvorí v kúte hniezdo, ktoré zasype veľkým vankúšom zo svojej srsti, mláďatá v takomto dobre izolovanom úkryte spoľahlivo prežijú.
Búdky na zimný odchov sa používajú aj v našich podmienkach, opäť je však dôležité, aby ich samička vystlala nielen senom senom, ale aj svojou srsťou. Ani 20-stupňové mrazy jej nemôžu prekaziť snahu o odchov.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December