Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

cancel

Slovenská jahňacina v našich obchodoch

Kategória: Články Dátum: Hit: 248

Jahňacie mäso na pultoch obchodov nájdu spotrebitelia aj v tomto roku.

Slovenskí chovatelia oviec už nie sú odkázaní len na vlastný predaj z dvora a na zahraničných výkupcov, ale úspešne dokážu svoju produkciu umiestniť aj na pultoch slovenských obchodov. Práve táto situácia pomáha slovenským chovateľom oviec prežiť.

„Spoločná aktivita prináša úspech. Pre nás chovateľov je snom, aby sme všetku, na slovenských kopcoch vychovanú jahňacinu, dokázali predať slovenským spotrebiteľom. Záleží nám na zdraví našej krajiny a zdraví jej obyvateľov. Blížia sa veľkonočné sviatky, na stoloch Slovákov by nemala jahňacina chýbať. Ide o jedno z najkvalitnejších mias, ktoré môže pomôcť nášmu zdraviu aj teraz, v časoch pandémie koronavírusu,“ uviedol Igor Nemčok, predseda Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku.

Len pred rokom v rovnakom čase bola situácia v chove oviec kritická a otázka umiestnenia jahniat bola nezodpovedaná. Situácia v súvislosti s pandémiou COVID-19 výrazne narušila zahraničný trh a vývoz jahniat napríklad do Talianska, bol zrazu ohrozený.

„Pred rokom sme oslovili o pomoc každého, koho sme mohli. Spustili sme mediálnu propagáciu jahňaciny a výsledok je neuveriteľný. Práve vďaka tejto propagácii a spolupráci máme aj veľa odoziev od ľudí, ktorí pred rokom vyskúšali jahňacinu po prvýkrát, zachutila im a teraz sa stávajú stálym konzumentom,“ konštatovala Anna Kovačíková, predsedníčka PD Liptovské Revúce.

Slovenskí spotrebitelia vďaka tejto spolupráci nájdu slovenskú jahňacinu na pultoch obchodných reťazcov pod spoločným označením „Zlaté jahňa – 100% slovenské“. Jahňacina sa tak stane nielen sezónnou počas Veľkej noci, ale dostupnou po celý rok. Chovatelia sa dopytu prispôsobia tak, aby na pultoch bolo vždy čerstvé jahňacie mäso.

Zdravá jahňacina

Jahňacie mäso je jedno z najzdravších mias. Okrem toho obsahuje výrazne menej tuku. Jahňacina obsahuje veľa vysokokvalitných bielkovín, minerálnych látok, železa, medi a zinku. Mnohé nutričné hodnoty má oveľa vyššie, ako iné druhy mias.
Ovčie mäso je výborným zdrojom vitamínov skupiny B, ako napr. B12, či B1, ktoré pôsobia priaznivo na nervový systém. Jahňacina je fantastickou voľbou pre zlepšenie imunity, ale aj počas diét.

Mnoho ľudí od konzumácie jahňacieho mäsa odrádza mýtus o jeho nepríjemnej chuti. Opak je však pravdou, správne pripravená jahňacina je delikatesou po celom svete.
Jahňacie mäso je najšťavnatejšie, najmäkšie a najkrehkejšie. Aj mäso z dospelých oviec je vhodné na rôzne špeciality. Úpravy ovčieho mäsa sa netreba báť, možné je z neho variť, piecť, či grilovať všetko to, čo z iného mäsa. Na Slovensku chované jahňatá majú najlepšiu bilanciu zdravia a chuti.

Ak by každý z nás skonzumoval ročne aspoň tri kilogramy jahňacieho mäsa zo Slovenska, nielen že by spravil niečo prospešné pre svoje zdravie, prispel by tak aj k zastabilizovaniu a dokonca rozvoju ovčiarstva na Slovensku.

Chov oviec má pritom aj mnoho vedľajších prínosov. Jedným z nich je spásanie našich trávnych porastov a tým vytváranie rázu krajiny a obohacovanie pôdy, či zlepšenie ekosystémov.

Zdroj: MPRV SR

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December