Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

cancel

Ovenálie 2019: sviatok slovenských ovčiarov

Kategória: Články Dátum: Hit: 163

Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo organizuje v nedeľu  9. júna 2019 v poradí XI. ročník Celoslovenských ovčiarskych slávností - Ovenálie 2019.

Vo Východnej sa stretnú chovatelia oviec a kôz, milovníci ovčiarstva i tradičných ovčích a kozích špecialít, jahňaciny, baraniny, remeselníci, strihači oviec, milovníci folklóru a všetci tí, ktorí si prídu vychutnať neopakovateľnú atmosféru sviatku slovenských ovčiarov.

V amfiteátri liptovskej obce sa od 9:30 hod. začnú vystúpenia folklórnych súborov z Liptova a aj iných regiónov Slovenska. Oficiálne otvorenie je naplánované o 10:00 hod. Všetci návštevníci budú mať možnosť vidieť ukážky výroby syra, bryndze, strihania oviec a spracovania vlny. Nebude chýbať ani súťaž o najlepší ovčí a kozí syr - o Majstra syrára, ako aj súťaž o najkrajšiu syrovú tortu.
Uskutoční sa aj divácky veľmi atraktívny XI. ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní syrovej nite. Súťažiaci sa pokúsia o prekonanie rekordu z predchádzajúceho ročníka, keď Janka Mäsiarová vytiahla z 1 kilogramu syreniny niť s dĺžkou 196,5 m. Tento rekord je oficiálne zapísaný v Knihe slovenských rekordov.

Program obohatí súťaž vo varení gulášu z ovčieho mäsa. Pre záujemcov o remeselné výrobky súvisiace s chovom oviec a kôz budú k dispozícii predajcovia takýchto  produktov. Ovčiarsky gazdovský dvor ponúkne návštevníkom výrobky z ovčieho mlieka a ich ochutnávku. Pre všetkých priaznivcov jahňacieho, ovčieho a baranieho mäsa je pripravená ovčiarska tombola, kde hlavnou cenou bude jahňacina na celý rok. V rámci výstavy oviec a kôz budú vystavené dva najväčšie barany na Slovensku.

Veríme, že Vás táto informácia zaujala a podporíte jedinečné Celoslovenské ovčiarske slávnosti Ovenálie 2019 aj svojou účasťou na súťažiach alebo ako návštevník. Aj takto podporíte myšlienku oživenia chovu oviec na Slovensku. Podrobnosti o súťažiach, prihlášky a propozície nájdete na www.zchok.sk.

Na Ovenáliách nebude chýbať ani spoločnosť VETIS.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

Vytvorenie účtu

Registrácia nového účtu

Máte už účet?
Prihláste sa alebo obnovte heslo