Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

cancel

Intenzívny lov diviačej zveri aj v noci

Kategória: Články Dátum: Hit: 431

Hlavný veterinárny lekár SR nariaďuje všetkým užívateľom poľovných revírov na území SR intenzívny lov diviačej zveri. Cieľom nariadenia je obmedziť stavy diviačej zveri pri eradikácii afrického moru ošípaných u diviačej zveri.

V nadväznosti na potvrdenie afrického moru ošípaných na území Slovenskej republiky v chovoch domácich ošípaných a u diviačej zveri, ktoré predstavuje vážne nebezpečenstvo pre zdravie zvierat a v súlade s § 6 ods. 5 písm. a) bod 4. zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti starostlivosti v znení neskorších predpisov, nariaďuje hlavný veterinárny lekár SR prof. Jozef Bíreš, všetkým užívateľom poľovných revírov na území SR intenzívny lov diviačej zveri.

Pri love diviačej zveri je umožnené použiť:

zakázaný spôsob lovu podľa § 65 ods. 2 písm. c) a k) zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, a to:
- použitie noktovízorov, ktoré nemajú svoju vlastnú zámernú osnovu;
- použitie zdrojov umelého osvetlenia a zariadení na osvetľovanie terčov;

nesprávny spôsob lovu podľa § 65 ods. 3 písm. d), e), i) a k) zákona č. 2742009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, a to:
- loviť diviačiu zver v noci s použitím výkonnej pozorovacej a streleckej optiky alebo s použitím zdrojov umelého osvetlenia alebo zariadenia na osvetľovanie terčov;
- loviť diviačiu zver postriežkou vo vzdialenosti kratšej ako 100 m od hranice poľovného revíru; 
- loviť diviačiu zver na poľovných pozemkoch, na ktorých sa súčasne vykonávajú poľnohospodárske práce po predchádzajúcej dohode s užívateľom poľovného pozemku;
- loviť diviačiu zver aj v prípade, že nemajú schválený plán chovu a lovu pre diviačiu zver alebo jej lov nebol povolený.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

Vytvorenie účtu

Registrácia nového účtu

Máte už účet?
Prihláste sa alebo obnovte heslo